Kulturë
“Nga krevatet me pleshta te ngacmimet e djemve, si i ‘gjuanin’ çunat Yllka Mujon dhe Elvira Diamantin”
2 dite
Ndalimi i filmave/ Shpërthen aktori i njohur: Ç’të shohim, si bëhet seks?
1 dite
Nuk është për t’u çuditur që të gjithë ata, aktorë, regjisorë, e gjithë të tjerët që kanë qenë pjesë e paskuintave të realizimit të filmave shqiptarë, të revoltohen ndaj një propozimi shashkë që hidhet në media, për të n
Tre shkrimtarë shqiptarë në Panairin e Lajpcigut
1 dite
KultPlus merr vesh që shkrimtarët nga Shqipëria që do të prezantohen në këtë panair janë Ridvan Dibra dhe Elona Çuliq. Kurse nga Kosova do të prezantohet shkrimtari Shpëtim Selmani. Panairi i Librit në Lajpcig të Gjermanisë që do t
Temat
"Çadra e Lirisë"
Atentat në Londër
Champions League
Moti
Reforma në drejtësi
Shqipëri- Itali
Tahiri