Botë
Vret të fejuarën shtatzënë dhe e flak në pyll, dërgon policinë në vendin e krimit
2 dite
E fsheh trupin e bashkëshortes për 20 vite:Policia e gjen në një rezervuar
19 ore
Vrasësi, i cili 20 vjet më parë i mori jetën bashkëshortes dhe fshehu trupin e saj për gjithë këtë kohë, duket se do t’i rikthehet përsëri dënimit; dhe këtë herë akuzat janë dhe më ashpra. Michael Boen, aktualisht 70 vjeç, ka arr
Përdhunuesi shpallet i pafajshëm, 'sepse viktima nuk bërtiti gjatë aktit'
1 dite
Ministri i Drejtësisë në Itali i ka kërkuar prokurorisë të rishikojë çështjen e një përdhunimi, ku 46-vjeçari është shpallur i pafajshëm sepse viktima nuk bërtiti. Agjencia italiane e lajmeve ANSA bëri me dije se gruaja ka thënë
Temat
"Çadra e Lirisë"
Atentat në Londër
Champions League
Moti
Reforma në drejtësi
Shqipëri- Itali
Tahiri