Para se t’i lani flokët vini kripë tek shampo. Efekti është magjik

 

washing-hair

A e keni ditur që të shtoni kripë në disa produkte kozmetike në të vërtetë përmirëson ndikimin e tyre.

Për shembull, nëse vini pak kripë në shampo, ndërkaq keni flokë të yndyrshme, do të jetë zgjidhje ideale për ju! Efekt të paparë do të arrini nëse produktin për kujdes të flokëve e ngrohni dhe i shtoni pak kripë, shkruan Telegrafi. Pastaj vëreni në flokë dhe lëreni të qëndrojë 20 minuta.


Kjo është mënyra ideale për të krijuar vëllimin e flokëve. Do të shihni një ndryshim rrënjësor në flokët tuaj të cilat tashmë do të shkëlqejnë nga bukuria dhe jo nga yndyra.

Lifestyle
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti