Parket apo pllaka? - Si duhet të jetë dyshemeja juaj?

dyshemeja_1480421930-6354484

Është e vështirë të dish se ku mund të filloni, me një gamë të gjerë materialesh për dyshemetë të cilat mezi presin të bëhen objekti i ri i bisedës në shtëpinë tuaj. Sa për ta shijuar pak, ja se çfarë do të jetë në modë për dyshemetë në shtëpitë e vitit të ardhshëm.

Materialet natyrore që vijnë nga burime të rinovueshme do të jenë sigurisht një pjesë kryesore te to. Bambuja, e cila në formën e saj natyrore është më e fortë se druri i lisit, do të bëhet gjithnjë e më shumë popullore për shkak të shkëlqimit të saj dhe fortësisë. Edhe materiali prej tape është në tendencë në muajt e ardhshëm. Pllakat prej tape ofrojnë mundësi të panumërta krijuese dhe mund të lyhen me ngjyra shumë mirë, si me ngjyra natyrore ashtu edhe me tone metalike.

Në kuzhinë pritet të rikthehet një nga të preferuarat e kohëve të vjetra. Linoleumi prodhohet me vaj farash liri dhe është shumë ekologjik, si dhe vjen me një numër të madh ngjyrash dhe motivesh. Kërkoni ngjyra neutrale me thekse të ndritshme të ngjyrës së ujit dhe ngjyrës së qershisë.

Këtë sezon janë në modë pllakat e qeramikës në format të madh. Kërkesë e madhe do të jetë për ato që imitojnë betonin, drurin e papërpunuar, gurin natyror dhe mermerin. Megjithatë, edhe bota e vjetër dhe antike do të gjejë vend në një stil më urban dhe më të pastër./Living/

Lifestyle
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti