EKSKLUZIVE: Ja sa para do të ofrojë klubi italian për Diego Costa

costa

Interi po zhvillon deri më tani një edicion me shumë luhatje në Serie A.

Për këtë arsye gjatë pronarët kinez po synojnë të ndërhyjnë me forca të shumta për të përmirësuar cilësinë e skuadrës.

Sipas mediave britnaike objektivi kryesor është sulmuesi i Chelseat, Diego Costa. Klubi zikaltër është i gatshëm të vendosë në tryezë jo pak, por 65 milionë euro për të drejtat e 28-vjeçarit, transmeton Transferimet.com.

Costa deri më tani ka realizuar 10 gola në kampionat dhe udhëheq renditjen e golashënuesve.

Për momentin nuk ka ende bisedime konkrete por nuk përjashtohet nisje e një negociate në javët e ardhshme, teksa nën vëzhgimin e klubit milanez është edhe kiliani i Arsenalit, Alexis Sanchez.

Sport
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti