Ronaldo tregohet i madh, ja kujt ia dedikon Topin e Artë

roni_1481570293-2259982

Cristiano Ronaldo ka thënë se këtë Top të Artë ia dedikon Real Madridit.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shumë i lumtur që ka fituar për herë të katërt Topin e Artë, çmimin si lojtari më i mirë i vitit.

Ai tha se këtë nuk do të mund ta arrinte pa bashkëlojtarët e tij dhe këtë çmim ia dedikon Real Madridit.

“Jam shumë i lumtur për këtë çmim. Kurrë nuk e kam menduar se do të fitojë për herë të katërt Topin e Artë. Këtë trofe ia dedikoj Real Madridit”, tha Ronaldo gjatë një interviste për France Football.

Sport
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti