E bujshme/ Shkëndija e Tetovës merr trajnerin e njohur gjerman

Tomas Brdariç pritet të zyrtarizohet si trajneri më i ri i Shkëndijës së Tetovës, duke zëvendësuar Jeton Beqirin që pasoi Bruno Akrapoviçin.

Lajmi se gjermani do të merrte drejtimin e kuqezinjve kishte qarkulluar prej disa kohësh, ndërkohë që tani këto zëra përforcohen së tepërmi.

Gazeta shqiptare në Maqedoni, “Lajm”, shkruan se pritet të bëhet ditët në vijim zyrtarizimi dhe prezantimi i trajneri, i cili si lojtar ka luajtur me skuadra si Volfsburg, Leverkuzen e Shtutgart.

Ekipi i Shkendijes duke festuar gol
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti