Zbulohen emrat e politikanëve shqiptarë të ftuar nga Trump për ceremoninë e betimit të tij

auto_donald-trump-bankruptcy-lies1483721668

Presidenti i zgjedhur amerikan Donald Trump do të bëjë betimin dhe do të marrë zyrtarisht detyrën më 20 janar.

Mes shumë personaliteteve nga e gjithë bota që do të marrin pjesë në ceremoni, janë edhe disa politikanë shqiptarë.

Mësohet se ka marrë ftesë kreu i PD-së, Lulzim Basha, kreu i PR-së, Fatmir Mediu, deputeti “kauobojs”, Eduard Ndocaj dhe deputeti i PS-së, Pandeli Majko, i cili është njëherësh edhe Kryetar i Grupit të Miqësisë Shqipëri-SHBA.

Ceremonia do të zhvillohet në Washington.

Lajme
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti