Pija sekrete që djeg “rrufeshëm” yndyrën e tepërt

pija sekrete

Yndyra e tepërt, kryesisht ajo e depozituar në zonën e barkut, konsiderohet shumë e dëmshme dhe kjo lidhet me shfaqjen e shumë sëmundjeve të rrezikshme. Dhe kjo nuk është një lloj yndyre e cila mund të tretet me kalimin e kohës, sepse ajo akumulohet herë pas here duke u bërë kështu problematike.
Në qoftë se asnjë nga dietat apo stërvitjet nuk ka bërë punë me djegien e yndyrës në barkun tuaj, ju njohim me një pije e cila do t’ju ndihmojë të humbni peshë në mënyrë shumë të natyrshme.

Përbërësit:

2 thelpinj hudhër
Pak mjaltë
1 limon
Pak ujë i ngrohtë

Përgatitja:

Shtrydhni limonin dhe lëngun e tij shtojeni në një enë të vogël me ujë të ngrohtë. Më pas, hidhni në të edhe mjaltin dhe përziejini mirë së bashku.
Copëtojini thelpinjtë e hudhrës në copa shumë të vogla dhe shtojini në enën ku keni përbërësit e tjerë. Ju mund t’i shtoni thelpinjtë e hudhrës edhe të paprerë, në rast se nuk dëshironi t’i përtypni ato.
Pini nga kjo përzierje çdo mëngjes me stomakun bosh. Që kjo metodë të funksionojë siç duhet, është e nevojshme të bëni ushtrime fizike dhe të shmangni një dietë me kalori të ulëta. Gjatë ditës, mund pini dy deri në tre litra ujë.

Shëndet
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti