Pas borës dhe acarit Shqipëria do të goditet nga diçka tjetër. Çfarë pritet të ndodhë këtë javë?

debore

Pas ditëve të vështira të mbushura nga bora, ngrica dhe acari, Shqipëria pritet të goditet sërish, por këtë herë nga shirat e rrëmbyeshëm. Sipnotikanët parashikojnë që për shkak të reshjeve të shumta të ketë edhe përmbytje, sidomos në Lezhë dhe në Shkodër, aty ku situata është më e rëndë. Gjithashtu sipnotikanët kanë lajmëruar se kjo do të sjellë rritje të ndjeshme të temperaturave që do të rezultojë në shkrirje të lumenjve. Dita kur reshjet do të jenë më të dendura, do të jetë dita e premte në të cilën në zonat perëndimore do të ketë reshje të mëdha shiu dhe në zonat malore do të ketë reshje bore.

Lajme
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti