Moti sot kalon çdo parashikim, kujdes kur të dilni jashtë

moti_5

Instituti meteorologjik ka parashikuar se mbi vendin tonë gjatë ditës së mërkurë temperaturat do të jenë më të ulëta, por nga pasditja pritet të vijnë masat e ajrit nga ana e jugperëndimit të cilat do të zbusin këtë gjendje të acarit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -22 deri -17 gradë Celsius, kurse temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri në 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri në 6m/s.

 

Lajme
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti