Seks të çmendur çdo natë, konsumoni hudhër me qumësht
Qiriu.net

150-341x220

Përzierja e hudhrës dhe qumështit mund të tingëllojë e çuditshme, por pasi ju do të mësoni të gjitha përfitimet shëndetësore kjo pije do të kthehet në pijen tuaj të preferuar! Qumështi me hudhër është shumë i shëndetshëm, natyral dhe me fuqi medicinale shumë të larta

Mënyra e përgatitjes:

Përbërësit:

10 thelpinj hudhër të qëruara

500 ml qumësht

2­3 lugë sheqer

250 ml ujë

Përgatitja: Ju duhet të vendosni ujin dhe qumështin në një çajnik dhe të shtoni hudhrën e grirë. Më pas çajnikun vendoseni në nxehtësi mesatare derisa të ziejë. Në momentin që ka zierë shtoni sheqerin dhe përziejini. Kjo pije duhet të konsumohet e ngrohtë.

Sëmundjet që kuron:

Trajton të ftohtin

Rregullon nivelet e kolesterolit

Trajton artritin

Trajton astmën 

Çrregullimet kardiake

Lufton pneumoninë

Lufton pagjumësinë

Ndihmon në tretjen më të mirë

Trajton tuberkulozin

Kuron impotencën seksuale

Ju sugjerojmë
Lifestyle
Temat
2017
Aleppo
Berlin
Dhuna
Lajme
Lifestyle
Moti