Vlorë : Arrestohen dy skafistë

skaNë vijim të operacionit të përbashkët të zhvilluar me Policinë Italiane ku u sekuestrua një skaf me rreth 1.9 ton lëndë narkotike Cannabis Sattiva si dhe u arrestuan dy skafistë në bord, ju informojmë se: Rreth orës 13:30, Delta Forcë gjatë kontrollit të ushtruar pas Karaburunit, pranë vendit të quajtur “Plazhi i Dafinës”, kanë konstatuar dhe sekuestruar 17 pako të mëdha me lëndë narkotike të dyshuar Cannabis Sattiva, me peshë rreth 500 kilogramë.

Lënda narkotike është transportuar për në Drejtorinë Vendore të Policisë Vlorë me mjetin lundrues Delta Force, ku dhe do kryhet peshimi i saj. Po kryhen veprimet e mëtejshme nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve. Dyshohet se droga rreth 500 kg ishte lene ne karaburun per tu transportuar ndoshta drejt italise gjate nates.

Lajme
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti