Vuani nga ulcera, kapsllëku, dhimbja e kokës, problemet e veshkave etj? Ja si t’i kuroni

lengje (1)

Ushqimi i shëndetshëm është mënyra më e mirë për t’ju qëndruar larg sëmundjeve të ndryshme. Lëngjet detoksifikuese, natyrale janë gjithmonë një alternativë e mirë për parandalimin dhe lehtësimin e simptomave të sëmundjeve.

Në këtë postim do t’ju paraqesim kombinimin e disa frutave dhe perimeve të ndryshme për kurimin e sëmundjeve të caktuara:

E ftohura: karrotë, ananas, xhinxher, hudhër.

Dhimbja e kokës: mollë, kastravec, xhinxher, selino.

Ulcerat: lakër, karrotë, selino.

Problemet me veshkat: karrotë, shalqi, kastravec.

Probleme me sytë: karrotë, selino.

Depresioni: karrotë, mollë, spinaq, panxhar.

Diabeti: karrotë, spinaq, selino.

Astmë: karrotë, spinaq, mollë, hudhër, limon.

Artriti: karrotë, selino, ananas, limon.

Gurët në veshka: portokall, mollë, shalqin, limon.

Stresi: banane, luleshtrydhe, pjeshkë.

Probleme me mëlçinë: panxhar, mollë, karrotë, limon.

Shëndet
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti