Chiellini mahnitet nga Shqipëria, nuk do e besoni çka bërë pas ndeshjes

Untitled_768Xhorxho Kielini, pas ndeshjes Shqipëri-Itali 0-1 foli për Supersport, duke zbuluar edhe lojtarin me të cilin ndërroi fanellën pas vërshëllimës finale të gjyqtarit.

“Shqipëria tregoi se është një skuadër në rritje. Uroj që të kualifikohen në ‘Euro 2020’. Fanellën pas ndeshjes e ndërrova me Eros Grezdën. Pata disa duele me të në fushën e lojës.

U pritëm shumë mirë në Shqipëri. Ishte atmosferë mbresëlënëse. Shqipëria mbetet një popull mik për Italinë dhe anasjelltas.

Panuçi? E njoh që kur luanim në Kombëtare së bashku. I uroj fat me Shqipërinë”, tha mbrojtësi i qendrës së skuadrës “axure”, 

Sport
Temat
"Çadra e Lirisë"
Big Brother
Champions League
Françesk Radi
Fushatë
Galaxy s8
Moti